Osiedle Zacisze w warszawskiej dzielnicy Targówek
Blog > Komentarze do wpisu
Nowy kościół na Zaciszu

Niepostrzeżenie zmniejsza się najstarsza zaciszańska parafia św. Rodziny. Najpierw część osiedla przeszła do parafii św. Marka Ewangelisty, teraz nowy kościół powstaje przy ul. Łodygowej 24. Zapowiada się największy i zbudowany z największym przepychem.

Nowa parafia p.w. Barnaby Apostoła, wcale nie jest taka nowa, bo powstała już w 2002 roku. Msze święte odbywają się w drewnianej kaplicy. Jednak tego lata zauważyłem największy postęp prac przy samym budynku świątyni. Niestety – jak przyznał proboszcz – ciągle nie wiadomo kiedy budowa zostanie skończona. Na razie makietę gotowego budynku można obejrzeć wewnątrz kaplicy.

Nowa parafia obejmuje zasięgiem oczywiście nowe osiedla przy ul. Wyspowej, ale też spory kawał Zacisza: do Radzymińskiej i Kanałku (patrząc od strony kościoła).

Telefon do parafii to (22) 678 77 14

Tak kościół wygląda teraz:


Tak wygląda kaplica:

A tak ma wyglądać w przyszłości:

sobota, 11 listopada 2006, monomotapa

Polecane wpisy

  • Prof. Jan Kieniewicz o Zaciszu cz.2

    Prof. Jan Kieniewicz – spotkanie w Domu Kultury, kwiecień 1990 Wyjątkowy czas w historii Zacisza zaczął się z mojej perspektywy na wiosnę 1989 roku - w m

  • Prof. Jan Kieniewicz o Zaciszu cz. 1

    Zamieszkałem na Zaciszu przypadkiem. Gdy w latach siedemdziesiątych starałem się o powiększenie powierzchni mieszkalnej okazało się, że Uniwersytet ma możliwość

  • www.zacisze.info

    Bieżące informacje z osiedla znajdziesz na stronie www.zacisze.info

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: basienkad, *.crowley.pl
2006/11/11 17:58:35
Małe sprostowanie: parafia istnieje już od 1997 roku, wtedy to w czerwcu zostal wyświęcony plac pod budowę kościoła. Już w grudniu powstała malutka kaplica (teraz jest rozbudowana), pamiętam jak w czasie Pasterki było ogromnie zimno ale była i satysfakcja że będziemy mieć blisko swoją parafię. Słyszałam opinię od jednego z księzy że kościół wcale nie jest taki duży wewnątrz. Jak dla mnie za dużo materiału pójdzie na zewnętrzne kolumny które nie mają zastosowania praktycznego a jedynie estetyczne (chyba że się mylę).
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/12/01 22:42:55
raczej pseudo estetyczne. ta budowla jest ultra brzydka
-
2006/12/02 22:22:35
mnie się też nie podoba :-( jak większość 'nowoczesnych' świątyń. czy nie możnaby budować replik kościołów zabytkowych?
-
Gość: Barnabianka, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/03/18 07:57:34
Liczy się atmosfera panująca wśród Parafian. Niekoniecznie budynek (Który moim zdaniem będzie wywierać imponujące wrażenie). A co do obecnej kapliczki. Nie jest aż tak mała. Tylko w czasie świąt jest tłum ludzi. a tak, w czasie mszy niedzielnej bądź tygodniowej na ławki opada kurz...
Tego Kościoła nie zamieniłabym nażaden inny. Na żadną inną parafie...
-
Gość: natalija, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/28 18:07:28
ja również. Jest mi przykro z powodu odesłania proboszcza do Ostrówka i pojawienia się nowego...
-
Gość: Sabcia, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/07/12 16:22:52
A mnie jest bardzo przykro z odwołania proboszcza Bogdana Lewińskiego - wspaniałego gospodarza, dobrego duszpasterza, który włożył bardzo dużo wysiłku wyprowadzenia dokumentacji dot. budowy naszej świątyni. Nie wszystkim się to podobało, że zostały ujawnione niektóre sprawy dot. budowy.Oglądając w portalu nowe miejsce posługi kapłańskiej- sądzę, że będzie doceniony przez nowych parafian.
-
Gość: raf5, *.play-internet.pl
2011/12/10 16:32:22
Niepokoi mnie to co dzieje się w Kościele Katolickim. Jestem świadomy tego, że nowa kaplica jest potrzebna. Ale dlaczego mamy pokrywać projekt budowany z takim przepychem. Czy do spotkań nie wystarczy normalny budynek. Kościół to nie jakakolwiek budowla tylko ludzie wyznający Boga. Nazywanie tych wieżyczek kościołem jest niezgodne z Biblią. Skupmy się na człowieku i pomocy innym, zamiast wydawać pieniądze na zbędny cel. Przerost formy nad treścią - tak to widzę.
l