Osiedle Zacisze w warszawskiej dzielnicy Targówek
Kategorie: Wszystkie | historia
RSS
sobota, 29 kwietnia 2006
Kolejka marecka cd.
Na wystawie towarzyszącej sesji populrno-naukowej "Warszawskiej Pragi dzieje dawne i nowsze" znalazły się dwa ciekawe dokumenty związane z kolejką marecką. Sfotografowałem.

Fragment mapy z 1910 r. "Schemat linii kolejowych europejskiej części Cesarstwa Rosyjskiego" z zaznaczonym przystankeim Zacisze.


wtorek, 25 kwietnia 2006
Bobry cd.
Jeszcze kilka zdjęć obrazujących działalność bobrów nad Kanałem Bródnowskim [okolice ul. Sternhela].


20:10, margala
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 kwietnia 2006
Ks. Rydzyk na Zaciszu
Na ulicy Określonej stoi dom jakich na Zaciszu coraz więcej. Wielki i niezbyt ładny.

Nie byłoby o czym pisać, gdyby nie napis przy domofonie:

Fundacja "Nasza Przyszłość" swoją główną siedzibę ma w Szczecinku. Została założona przez księdza Tadeusza Rydzyka w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jest wydawcą m.in. miesięcznika "Rodzina Radia Maryja". Wraz z Radiem Maryja, gazetą "Nasz Dziennik", Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej tworzy sieć powiązanych ze sobą instytucji, zwaną przez niektórych "imperium Rydzyka".
Nie zauważyłem, aby w budynku przy ul. Określonej dużo się działo, ale wiedziony ciekawością bedę obserwował.

20:53, margala
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 kwietnia 2006
Bobry
Spacerując wzdłuż Kanału Bródnowskiego na tyłach ul. Rajmunda, można zobaczyć wyraźne ślady działalności bobrów. Szczególnie rzucające się w oczy wyniki ich pracy sfotografowałem w miejscu, gdzie do Kanału Bródnowskiego wpada kanałek biegnący na tyłach ulicy Drewnowskiego.

Drzewa i krzewy, które nie zostały w tej okolicy owinięte siatką, są ścięte lub ponadcinane. Niektóre zabezpieczenia świadczą o dużej pomysłowości Zaciszan. Np.:

Czytelniku, jeśli zainteresował Cię ten temat, więcej o bobrach przeczytasz na stronie www.bobry.org a o zaciszańskich bobrach na forum.
17:32, margala
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2